Цукровій галузі треба допомогти, а не добивати її в період кризи - Геннадій Бобов

Цукрову галузь потрібно підтримувати, а не створювати умови для її остаточного знищення. Про це заявив президент групи компаній "Панда" Геннадій Бобов.

 "Минулий рік видався для українських цукровиків дуже важким. Погодні умови значно зменшили врожайність. Деякі виробники в окремих регіонах навіть пересівали поля. До того ж, останні роки тенденція в розвитку цукрової галузі негативна. Навіть такі компанії як наша, які останні двадцять років активно інвестували у виробництво та модернізували потужності,  де все відбувається на європейському рівні,  відчувають серйозні проблеми", - заявив учасник ринку.

 "В таких умовах держава б мала підставити плече виробникам і допомогти зберегти хоча б те, що залишилося від колись потужної цукрової галузі України. Адже це робочі місця, працюючі виробництва, життя цілих населених пунктів у сільській місцевості, які залежать від заводів. Однак, натомість, на жаль, ми спостерігаємо іншу тенденцію. В Верховній Раді зареєстровано законопроект № 5673, яким пропонується ввезти в країну цукор без будь-якого мита напередодні сезону цукроваріння. Це при тому, що українське виробництво може повністю покрити всі потреби держави, а у врожайні роки експортувати продукцію", - заявив Бобов.

 Аграрій переконаний, що цього року врожай цукрового буряку буде на значно вищому рівні і заводи зможуть виробити достатньо цукру для України. "Держава має підходити до економіки з точки зору національних інтересів і дивитися на будь-яку проблему стратегічно. Якщо у галузі, від якої залежать долі десятків тисяч людей є проблеми, то її потрібно підтримати в скрутний період, а не добивати в період кризи. Втратимо цукрові заводи – назавжди будемо залежати від імпорту цукру", - заявив він.